4 z 5 doktorských programů vyhodnotila mezinárodní komise jako excelentní

Ve dnech 5. až 7. září hostila Farmaceutická fakulta MU významnou návštěvu z několika zahraničních univerzit v rámci hodnocení doktorských studijních programů pomocí komise International Scientific Advisory Board (ISAB).

12. 10. 2022

Cílem této třídenní schůzky bylo zajišťování a hodnocení kvality výzkumu a doktorského studia na úrovni samostatných pracovišť, resp. doktorských studijních programů. Osobní návštěva je pak klíčovým momentem celého procesu interního systému hodnocení. Na půdě Farmaceutické fakulty jsme přivítali hodnotitele z univerzit Larkin University, Miami; Liverpool John Moores University, Liverpool; Semmelweis University, Budapešť; University of Pécs, Pécs.

Dovolujeme si s hrdostí oznámit, že 4 z 5 doktorských studijních programů na Farmaceutické fakultě byly hodnoceny jako excelentní. „Máme veľkú radosť, že medzinárodná hodnotiaca komisia vydala tak pozitívnu záverečnú správu o našich doktorandských programoch. Vnímame to samozrejme ako vizitku kvalitnej práce celého nášho tímu a nový impulz na ďalšie zlepšovanie doktorandských študijných programov.,“ říká doc. Ing. Pavel Bobáľ, CSc., proděkan pro výzkum, doktorské studium a transfer technologií Farmaceutické fakulty.

Mezi výstupy závěrečné zprávy hodnotící komise patří také doporučení pro vedení fakulty, v jakých oblastech je možné se nadále zlepšovat. V neposlední řadě pak komise nastínila možnosti dalšího rozvoje studijních programů. „Vážime si skúsenosti a nevšedné pohľady, ktoré kolegovia z medzinárodných univerzít môžu priniesť na našu akademickú pôdu. Budeme určite na mnohé odporúčania nadväzovať,“ dodává doc. Ing. Pavel Bobáľ, CSc.