CTT a FaF pořádaly na CEITEC MU odpoledne věnované transferu technologií

Centrum pro transfer technologií ve spolupráci s Farmaceutickou fakultou uspořádalo v úterý 28. května odpoledne věnované transferu technologií, patentování a roli podnikavosti v systému vzdělávání s názvem "From Patenting to Applied Science". V prostorech CEITEC MU se sešly dvě desítky zájemců, kteří měli možnost inspirovat se přednáškami držitele prestižního Fulbrightova stipendia, Dr. Yashwanta Pathaka z americké University of South Florida, a manažerky duševního vlastnictví na MU, Dr. Markéty Vlasákové z CTT.

10. 6. 2024

V úvodní části akce Dr. Markéta Vlasáková z Centra pro transfer technologií představila proces patentování a publikování, zdůraznila důležitost strategického přístupu a vyzvala vědce a Ph.D. studenty k využití konzultačních služeb centra pro komercializaci jejich výzkumů. Dr. Yashwant Pathak, hostující na Farmaceutické fakultě v rámci Fulbrightova stipendia, následně ve své prezentaci poukázal na potřebu univerzit přizpůsobovat vzdělávací programy aktuálním požadavkům trhu práce a představil význam podnikavosti a startupů, včetně konkrétních příkladů inkubátorů v USA.

Od 3. do 6. června bude Centrum pro transfer technologií hostit zahraniční kolegy z různých transferových center a projektových kanceláří během Masaryk University Staff Training Week. Dr. Pathak se znovu setká s účastníky, aby se podělil o své zkušenosti z působení na Masarykově univerzitě i o poznatky ze svého dlouholetého výzkumu v oblasti zdravotnictví, nanotechnologií a systémů podávání léků a nutraceutik.