Do čela Farmaceutické fakulty MU zvolil senát Davida Vetchého

Současný přednosta Ústavu farmaceutické technologie Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity (FaF MU) David Vetchý získal většinovou podporu fakultního akademického senátu pro funkci děkana. V dnešních děkanských volbách mu v prvním kole dalo hlas 13 senátorů z jedenadvacetičlenného senátu.

V případě jmenování rektorem MU Martinem Barešem tak ve funkci od 1. dubna vystřídá současnou děkanku Radku Opatřilovou. Tu rektor pověřil řízením fakulty do konání řádných děkanských voleb poté, co se fakulta od července loňského roku stala po šedesáti letech znovu součástí Masarykovy univerzity.