Mezinárodní konference PSE přivítá hosty z 25 zemí světa

Farmaceutická fakulta má tu čest v spolupráci s Evropskou fytochemickou společností pořádat každoroční pravidelnou konferenci, kde se setkávají nejen členové společnosti, ale také všichni odborníci a vědci zabývající se tímto tématem. Brno převzalo pomyslnou štafetu od města Paříž a těšíme se, že budeme moci navázat s organizací konference na toto krásné město. O vysoké důležitosti a prestiži celé akce svědčí, že záštitu nad konferencí PSE převzala primátorka města Brna a také rektor Masarykovy univerzity.

20. 5. 2024

V úterý 21. května začíná prestižní konference PSE 2024, která bude v letošním roce hlavní konferenční událostí pro celou Farmaceutickou fakultu. Na konferenci se zaregistrovaly téměř dvě stovky hostů, proběhnou desítky přednášek a workshopů a nebude chybět ani prezentace vědeckých posterů.

Zastoupení na konferenci bude mít většina evropských zemí, nejvíce logicky od našich sousedů z Polska, Slovenska nebo Maďarska. "Velice nás potěšil veliký zájem o konferenci PSE, na kterou se sjedou největší vědecké kapacity z oboru, které budou reprezentovat nejen Evropu, ale také vzdálenější kontinenty," říká prof. PharmDr. Karel Šmejkal, Ph.D.
proděkan pro mezinárodní vztahy a internacionalizaci Farmaceutické fakulty, který je hlavním organizátorem celé konference.

Na účastníky mimo intenzivního odborného programu čeká také program společenský. Prohlídku města Brna, ale také pivní tour po brněnských pivnicích doplní večerní plavba po Brněnské přehradě. Rádi bychom poděkovali partnerům celé akce, kteří se významnou měrou podílejí na úspěšné realizaci konference. Přejeme organizátorům, ať se konference vydaří a přinese mnoho nových poznatků, sdílení zkušeností a vědeckých přístupů a také příjemné neformální lidské potkávání.