Mistrovství magistraliter přípravy

Ve čtvrtek u nás na fakultě proběhlo ve spolupráci se společností Fagron mistrovství v magistraliter přípravě.

6. 5. 2022

Na 13 soutěžících z řad studentů čekalo několik úloh zahrnujících nejen samotnou přípravu, ale i výpočty a organoleptickou analýzu surovin, se kterými se studenti ve cvičeních běžně setkávají.

V první části dne připravovali všichni soutěžící dětské čípky s obsahem paracetamolu a karbopolový gel, provedli organoleptickou analýzu patnácti vzorků a vypočetli příklady.
Z těchto třinácti soutěžících bylo následně vybráno pět, kteří postoupili do dalšího kola.

Ve druhém kole na postupující čekala příprava tobolek a krému.

1. místo Veronika Bučková

2. místo Šárka Zámečníková

3. místo Lucie Uhrová

4.– 5. místo Daniela Hlavatá a Mária Kosťová

Na první dvě výherkyně tak na podzim čeká exkurze do společnosti Fagron a nadnárodní kolo mistrovství magistraliter přípravy.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům srdečně gratulujeme.