Na XIX. Nadnárodní studentské vědecké konferenci získala fakulta dvě prvenství

Čtveřice našich studentů uspěla v letošním ročníku Nadnárodní studentské vědecké konference, která se konala 14.5.2021 online. V chemické sekci se na prvním místě umístila Martina Poláková s prací „Morus alba - isolation and identification of prenylated phenolic substances“ a stejnou příčku obsadil v sekci farmaceutické technologie i Adam Staňo s tématem „Innovative highly porous matrix pellets for the detection of chemical warfare agents“.

Tereza Čtvrtlíková při přebírání diplomu za účast na Studentské vědecké konferenci od děkana Davida Vetchého a proděkana Pavla Bobáľa

Druhé místo v biologické sekci obsadila Tereza Čtvrtlíková s prací na téma: "Mechanism of antitumor action of Pt(IV) complexes with double and triple effect containing estramustine" a v sekci farmaceutické technologie uspěla i Gabriela Koutná, která prezentovala práci na téma "Preparation and evaluation of matrix dosage forms with sustained drug release for dynamic biorelevant dissolution study".

Všem úspěšným účastníkům gratulujeme.