Naši zástupci debatovali se studenty gymnázia v Ostravě

V pátek 25. listopadu vyjeli naši zástupci do jednoho z ostravských gymnázií na zajímavou debatu se studenty, kteří si vybírají své budoucí studium a povolání. Studentka Farmaceutické fakulty v Brně Daniela Hlavatá a vyučující doc. PharmDr. Jan Gajdziok, Ph.D. navštívili v rámci tradičního Týdne vědy Matiční gymnázium v Ostravě. Celý týden tam v rámci zmíněné akce probíhaly poutavé přednášky a exkurze, které mají především maturantům představit cesty, kterými by se v budoucnu mohli vydat.

28. 11. 2022

„Bylo mi ctí vrátit se na mé mateřské gymnázium, které jsem vystudovala, než jsem pokračovala ve studiu na Farmaceutické fakultě v Brně. Chtěla jsem nynějším studentům přinést aktuální informace o studiu, co je na něm složitého a co jim na druhou stranu zase může dát,“ říká Daniela Hlavatá, která na Farmaceutické fakultě nejen studuje, ale také pracuje jako správce fakultních sociálních sítí. Debata trvala přibližně hodinu a zúčastnilo se ji okolo 40 studentů třetího a čtvrtého ročníku gymnázia.

Celou přednášku zaštítil místní pedagog RNDr. Mgr. Tomáš Adamus, Ph.D., který na gymnáziu řadu let vyučuje přírodovědné předměty. Cílem přednášky bylo představit studium na Farmaceutické fakultě, úskalí přijímacích zkoušek i výzkum na jednotlivých ústavech a fakultních projektech. „Pojali jsme přednášku jako představení fakulty. Zároveň jsme chtěli ve studentech vzbudit zájem o pokračování ve studiu na vysoké škole, ideálně u nás na fakultě. Mluvili jsme o výzkumných tématech a smysluplné práci, kterou by v budoucnu mohli vykonávat. Padla spousta otázek, a to i na Brno jako studentské město, které podle mě v celorepublikovém srovnání nemá konkurenci,“ dodává doc. PharmDr. Jan Gajdziok, Ph.D., který působí na Ústavu farmaceutické technologie FaF MU.