Ocenili jsme studentku, která zachránila lidský život

Na červnovém zasedání Akademického senátu FAF MU byla stříbrnou Camelovou medailí oceněna studentka Farmaceutické fakulty MU Michaela Bugáňová. Studentce předal toto ocenění za okamžité poskytnutí první pomoci bezvládné ženě děkan fakulty David Vetchý.

27. 6. 2024

Zachránit lidský život není jednoduchá záležitost, zvlášť když jednáte ve stresu a pod tlakem. Také každý z nás se v krizové situaci zachová jinak, proto se děkan FaF MU David Vetchý rozhodl ocenit naši studentku Michaelu Bugáňovou za mimořádný čin vedoucí k záchraně života a vyzdvihnut její příběh jako inspiraci a příklad pro nás ostatní.

Bylo opravdu škaredě, vlezlá zima, místy mrholilo. Kdo nemusel, trávil venku co nejméně času. Naše studentka Michaela Bugáňová čekala na tramvaj, určitě někam spěchala a taky se těšila do tepla. Najednou si ale všimla ženy, která ležela na chodníku. Neuhnula pohledem, neotočila se na druhou stranu v domnění, že to zkrátka někdo přehnal s pitím. Naopak – přiskočila k ní, začala ji křísit a zavolala sanitku.

Mladou maminku pětileté holčičky přepadla náhlá indispozice a právě díky naší studentce vše nakonec dobře dopadlo. Děkujeme Michaele za tento čin a přejeme ji mnoho soukromých i studijních úspěchů.