PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.
Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF
telefon: | 541 562 953, 725 444 050 |
---|---|
e‑mail: |
(7.6. - 21.6. 2022, cyklus 3 přednášek, Online)
Chcete vědět, jak léčivé rostliny správně sbírat, zpracovávat a používat?
Tento kurz Vás v rámci 3 online přednášek seznámí s pravidly používání, sběru i zpracování léčivých rostlin a ukáže Vám, co je potřeba dodržet, aby byla zachována kvalita, účinnost i bezpečnost použití těchto rostlin. V rámci kurzu se seznámíte s nejvýznamnějšími skupinami obsahových látek léčivých rostlin, jejich léčebným potenciálem, ale i s rizikem při dlouhodobém používání. Dovíte se také, jaké jsou možnosti použití fytofarmak v léčbě vybraných onemocnění.
Kurz je určen pro kohokoliv, kdo má zájem se dovědět více o léčivých rostlinách a jejich použití.
Online, přes platformu MS Teams
Přihlašování bylo ukončeno. (Chcete dostat informaci o spuštění přihlašování na naše kurzy? Zanechte nám zde svůj e-mail a my Vám dáme vědět.)
Doc. PharmDr. Renata Kubínová, Ph.D.: působí na Ústavu přírodních léčiv Farmaceutické fakulty jako pedagogicko-vědecká pracovnice již od roku 1995. V oblasti výzkumu se věnuje zejména přírodním látkám v druzích čeledi Lamiaceae. Zabývá se izolací těchto látek a testováním jejich biologické aktivity se zaměřením na antioxidační aktivitu a ovlivnění některých enzymů. V rámci výukové činnosti učí studenty poznávat léčivé rostliny a seznamuje je s jejich obsahovými látkami i jejich účinky. Významně spolupracuje se středními školami a zapojuje se do středoškolské odborné činnosti jako odborná konzultantka. Publikuje nejen v prestižních odborných časopisech, ale také v populárně-naučných časopisech, kde se snaží představit léčivé rostliny co nejširší veřejnosti.
PharmDr. Margita Dvorská, Ph.D.: je absolventkou Farmaceutické fakulty v Brně a od ukončení studia v roce 2001 zde působí na Ústavu přírodních léčiv, nejprve v rámci doktorského studia, následně od roku 2005 jako odborný asistent. Je garantkou předmětu Produkce léčivých rostlin v českém i anglickém jazyce a podílí se na výuce praktických cvičení z farmakognosie a botaniky. Zajímá se o historii používání léčivých rostlin, jejich správný sběr, možnosti pěstování a zpracování. Získané poznatky se odráží nejen v rámci výuky, ale také v osobním životě, kdy ráda tráví čas v přírodě a zkouší nové možnosti pěstování nejen léčivých rostlin v domácích podmínkách.
PharmDr. Dagmar Jankovská, Ph.D.: vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a od roku 1996 působí na Farmaceutické fakultě v Brně. Ve svém profesním životě se zabývá studiem přírodních látek, zaměřuje se především na izolaci obsahových látek z léčivých rostlin a na jejich léčebný potenciál. Věnuje se také přípravě studentů farmacie na jejich budoucí povolání: přednáší a vede praktická cvičení z farmakognozie a toxikologie přírodních látek na Farmaceutické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Léčivým rostlinám a jejich pěstování se věnuje také ve svém volném čase. Své znalosti o léčivech chemického i přírodního původu využívá také v pozici klinického farmaceuta přímo u lůžka pacienta v Nemocnici Na Homolce v Praze.
Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF
telefon: | 541 562 953, 725 444 050 |
---|---|
e‑mail: |