PharmDr. Marie Valentová, Ph.D.
Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF
telefon: | 541 562 953 |
---|---|
e‑mail: |
(Online kurz)
Přemýšleli jste někdy o osudu léků a potravinových doplňků, které užíváme? Co se s nimi stane, když splní svůj účel v našem těle? Jak ovlivňují životní prostředí, do nějž z našeho těla odcházejí? Můžeme pro to něco jako jednotlivci udělat?
A hlavně: Ovlivňují léčiva v životním prostředí i nás?
Jestli chcete znát odpovědi a záleží vám na budoucnosti nás všech, tento kurz je právě pro vás.
Chraňme svět pro budoucí generace!
Určeno pro kohokoliv se zájmem o tuto problematiku.
Léčiva a léčivé látky přírodního i syntetického původu, ale také složky potravních doplňků, kosmetických přípravků, čistících a hygienických přípravků se vyskytují v našem okolí v životním prostředí přímo úměrně množství, které je na našem území prodáno. Léčivé látky mají vysokou biologickou aktivitu a reagují se specifickými systémy v organismu, kdy mohou již v malém množství výrazně zasahovat do fungování organismů a narušovat tak funkce ekosystému.
V rámci tohoto kurzu se zaměříme na zdroje vysokých koncentrací některých skupin látek (antikoncepce, psychofarmak, antibiotik, léků na alergie, horečku, bolest) a jejich interakce v našem životním prostředí.
Zaměříme se na to, jak může každý z nás správně zacházet s léčivy a přípravky v domácnostech i zdravotnických zařízeních tak, abychom přispěli ke zmenšení jejich vlivů na životní prostředí.
Těšíme se na diskusi k tématu, budeme rádi za zaslání dotazů předem i dotazy vzniklé až po ukončení tohoto kurzu.
Na tento základní kurz bude na podzim 2021 navazovat celý blok online-přednášek k tématu „Léčiva v životním prostředí“.
Zdarma
Doc. PharmDr. Ing. Radka Opatřilová, Ph.D., MBA
Online
Doc. PharmDr. Ing. Radka Opatřilová, Ph.D., MBA: Farmaceutka, zkušená manažerka a lektorka, která už dvě dekády propojuje svět farmacie se světem chemie a ochranou životního prostředí. Organizuje odborné konference i dobrovolnickou činnost studentů a zaměstnanců fakulty a s obětavostí její vlastní se těchto aktivit také sama účastní. Oceňuje věcnou diskusi, nebojí se vystoupit ze zajetých kolejí a otevírá nové pohledy. Díky jejímu progresivnímu přístupu k propojování oblastí vzdělávání můžete získat odpovědi na otázky, jak zodpovědně nakládat s léky, doplňky stravy a potravními doplňky již ve svých domácnostech, ve své práci a pro svoji budoucnost.
Vedoucí Institutu celoživotního vzdělávání FaF
telefon: | 541 562 953 |
---|---|
e‑mail: |