Specifický vysokoškolský výzkum - vyhlášení soutěže

7. 10. 2020

Ke dni 14. 9. 2020 vyhlásil rektor Masarykovy univerzity soutěž o projekty Specifického vysokoškolský výzkum pro rok 2021 a to na:

• podporu studentských projektů specifického výzkumu;
  • podporu projektů specifického výzkumu zaměřených na organizaci studentských vědeckých konferencí.

Soutěž probíhá na úrovni jednotlivých fakult dle Směrnice Masarykovy univerzity č. 3/2020 Pravidla Specifického vysokoškolského výzkumu. (Podmínky soutěže programu Specifického vysokoškolského výzkumu byly aktualizované na základě nových podmínek stanovených MŠMT.) Specifickým vysokoškolským výzkumem se rozumí výzkum prováděný studenty akreditovaných doktorských nebo magisterských studijních programů, který je bezprostředně spojen s jejich vzděláváním.

Navrhovatelem a odpovědným řešitelem, resp. řešitelem projektu může být pouze:

1. a) student zapsaný v doktorském studijním programu na MU; v tomto případě musí být členem řešitelského týmu školitel řešitele, popř. jiný akademický pracovník, který vystupuje v roli odborného garanta projektu,
  2. b) akademický pracovník MU, a to bez dalších omezení.

Dalšími členy řešitelského týmu jsou studenti zapsaní na MU v doktorských nebo magisterských studijních programech nebo akademičtí pracovníci MU.

Projekty budou realizovány od 1.1. do 31.12. 2021.

Hlavní podmínky soutěže:

• Osobní náklady členů řešitelského týmu = studentů přímo realizující projekt včetně stipendií musí činit nejméně 75 % všech osobních nákladů.
  • Počet studentů zapojených do projektu musí být alespoň 50 % z celkového počtu osob zapojených do projektu.
  • Řešitelský tým má nejvýše 50 osob.

Prosím použijte propočtovou kalkulačku projektu pro usnadnění správného nastavení rozpočtu projektu. Režijní náklady projektu jsou pro Farmaceutickou fakultu pevně stanoveny ve výši 17,38 %.

Přihláškou do soutěže je návrh projektu výzkumné činnosti zpracovaný v systému ISEP. Přílohou návrhu je životopis navrhovatele podle vzoru, který se také vkládá do ISEPu jako příloha.  Podání žádosti je možné do 30. 10. 2020 do 15 hod.

Dne 23. 10. 2020 proběhl on-line seminář k vyplňování návrhu v ISEP a nastavení projektů SVV. Nejčastější dotazy a odpovědi naleznete zde.