Ve čtvrtek proběhla první přednáška z nového předmětu Advances in Pharmaceutical Sciences and Practise

První odbornou přednášku na téma „Phytochemicals for health beneficial effects in animals and humans“ vedl prof. Julian Weghuber působící na rakouské univerzitě University of Applied Sciences Upper Austria.

20. 2. 2023

Studentům a akademickým pracovníkům, kteří byli přítomni, profesor přiblížil problematiku výzkumu v oblasti diabetu, funkčnosti střevní bariéry, biotransformace fytochemických látek a působení těchto látek na metabolismus lipidů.
Během prezentace výzkumu funkčnosti střevní bariéry ukázal tento vědec také záběry z testování in vivo, a to například na živých modelech nematod Caenorhabditis elegans nebo mušek Drosophila melanogaster. Při testování v oblasti diabetu byly využity embrya kuřat.

Panu profesoru tímto děkujeme a těšíme se na další zajímavé přednášky zahraničních odborníků v oblasti farmacie.